Prawo i umowy IT

Prawo w branży informatycznej oraz nowych technologii, a także umowy IT, które sporządzamy już wiele lat temu stały się naszą ścisłą specjalizacją. Od wielu lat wspieramy firmy informatyczne o różnej specyfice i profilach. Nasz prawnik IT sporządza dla nich umowy IT oraz wspierama w innych procesach związanych z zawieraniem kontraktów. Do najważniejszych spośród nich należą usługi obejmujące:
  • Prawo autorskie i własność intelektualna.
 
  • Umowy licencyjne i dotyczące prawa autorskiego.
 
  • Umowy IT - przygotowuje prawnik z doświadczeniem w IT:
    • opracowywanie umów wdrożeniowych, umów serwisowych i rozwojowych, negocjacje i renegocjacje z dostawcami polskimi oraz zagranicznymi,
    • opracowanie umów outsourcingowych, zarówno na poszczególne procesy jak i całościowe oddanie wydzielonych zasobów IT, także w modelu revenuesharing oraz outcomebased outsourcing, budowanie załączników KPI / SLA, wraz ze skorelowanymi mechanizmami płatności i rozliczania usług, umowy licencyjne (EULA), Agile, SaaS,
    • negocjowanie i opiniowanie umów cloudcomputingowych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa danych i danych osobowych,
 
  • Udział w opracowywaniu RFP, SIWZ oraz ofert, weryfikacja ich zgodności z przepisami prawa oraz wymaganiami formalnymi.
 
  • Umowy w marketingu, PR, reklamie i telekomunikacji.
 
  • Umowy przenoszenia własności udziałów w spółkach i aktywów (M&A).
umowy it warszawa

Ostatnie doświadczenia - umowy IT i nie tylko

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych usług prawnych związanych z wesparciem procesów prawnych. Wśród nich znajdują się także umowy IT, które możemy przygotować od podstaw lub pomóc poprzez opiniowanie lub doradztwo.
  • Realizacja projektu związanego ze sprzedażą prasowego portalu internetowego – badanie i uzupełnianie dokumentacji, stworzenie umów. Obsługa prawna przejęcia sklepu internetowego z branży akcesoriów żeglarskich – wraz ze wszystkimi prawami i masą towarową, jako wydzielonej części przedsiębiorstwa.
 
  • Analiza prawna dopuszczalności reklamy leków generycznych w kampanii reklamowej w kontekście ograniczeń ustawowych.
 
  • Obsługa prawna przejęcia startupu z branży gastronomicznej.
 
  • Stworzenie ram prawnych dla globalnej usługi internetowej w dziedzinie analizy marketingowej: Privacy Policy, General Conditions, PropertyRights Transfer
 
  • Opracowanie umowy na usługę cyfrowej analizy mediów.
 
  • Rozwiązanie sporu z AppStore związanego z odmową publikacji aplikacji klienta w sklepie Apple, stworzenie odpowiedniej dokumentacji regulującej prawa do publikowanych w aplikacji tekstów.
 

Twój prawnik IT! Pomoże opracować wszystkie umowy IT!

r. pr. Marta Lorenc

Sylwetka

r. pr. Mariola Górniak

Sylwetka
 

Umowy IT krok po kroku opracuje nasz prawnik IT!

Działasz w branży informatycznej i realizujesz różne usługi IT w średnich czy dużych projektach? Chcesz w pełni zabezpieczyć swoje prawa w zakresie realizacji usług informatycznych i wdrożeniowych? Znasz się na swojej branży i przydałby Ci się dobry i sprawdzony prawnik IT, który zweryfikuje i poprawi wszystkie Twoje umowy IT? Jeśli, na któreś z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to niezwłocznie skontaktujcie się z nami. Nasz profesjonalny prawnik IT pomoże rozwiązać wszystkie Twoje problemy oraz przygotuje odpowiednie umowy IT do realizacji kluczowych projektów informatycznych przez Twoja firmę! Zajmujesz się obsługą informatyczną lub outsourcingiem? Realizujesz projekty metodyce agile? A może realizujesz skomplikowane wdrożenia systemów ERP? W każdym z tych obszarów posiadamy spore doświadczenie. Wielokrotnie, przez ostatnie lata, przygotowaliśmy tego typu umowy na świadczenie różnego rodzaju usług informatycznych oraz w obszarze nowoczesnych technologii. Zawsze dobieramy odpowiedniego prawnika IT w zależności od specyfiki sprawy oraz działalności klienta. Jesteśmy do waszej dyspozycji w dowolnym momencie. 
umowy it

Czy potrzebny Ci prawnik IT?

Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie na płaszczyźnie prawa informatycznego to zdecydowanie warto rozważyć wsparcie jakiego może Ci udzielić doświadczony prawnik IT - umowy, które dla Ciebie przygotuje lub zweryfikuje na pewno będą bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego biznesu. Zdajemy sobie sprawę, że realia przepisów prawnych wymagają dużo wiedzy oraz zrozumienia tej specyfiki. Podobnie sprawa ma się w przypadku projektów informatycznych. Ich specyfika sprawia, że wskazane jest aby prawnik IT po prostu miał spore doświadczenie w tej tematyce i branży. Nie wystarczy tylko znać przepisy prawa. Należy je również umieć prawidłowo zastosować w poszczególnych przypadkach. 

Podsumowanie

Nasza kancelaria IT od dawna wyspecjalizowała się w prawie informatycznym oraz świadczeniu usług obsługi prawnej dla podmiotów branży informatycznej. Wspieramy przedsiębiorców w wielu różnych obszarach począwszy od tematyki mającej na celu wdrożenie RODO w firmie, rozwiązania sporów przed sądowych i sądowych oraz oczywiście tematyki poruszonej w tym miejscu czyli opracowania różnego typu umów informatycznych związanych z różnymi usługami świadczonymi przez firmy w tej branży. Jeśli szukasz doświadczonego prawnika, który będzie wspierał Cię na bieżąco bez względu na czas i typ problemu to skontaktuj się z nami już dziś!